NARODOWE CZYTANIE 2021

Lekturą X edycji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej wybrano dramat Gabrieli Zapolskiej “Moralność pani Dulskiej”. Słoneczna pogoda pozwoliła zorganizować tegoroczne czytanie na świeżym powietrzu. Wzięli w nim udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra, Przewodnicząca Rady Miasta Poręba Elżbieta Kołodziej, przedstawicielki Dyskusyjnego Klubu Książki Alicja Gadziomska i Janina Gajek, przedstawicielki teatru “Na Przekór” Wiesława Aleksiewicz i Helena Grabowska. Udział placówek oświatowych ma dla biblioteki duże znaczenie, ze względu na promocję czytelnictwa oraz integrację z naszą placówką. Panie dyrektor ze Szkoły Podstawowej nr 1 Agnieszka Andrzejewska oraz Szkoły Podstawowej nr 2  Małgorzata Dychus przeczytały fragmenty dramatu oraz zaangażowały uczniów, którzy równie pięknie wykonali swoje prezentacje. Z Przedszkola Miejskiego czytała Pani dyrektor Marzena Orzoł oraz wychowawczyni Natalia Głąb. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w akcji w naszej bibliotece.