Informacje

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt, który powstał z inicjatywy Instytutu Książki i działa przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz że nie trzeba być krytykiem, by móc dyskutować o literaturze.

Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie do projektu DKK przystąpiła w 2011 r. i od tego roku rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Moderatorem klubu jest Barbara Machura a koordynatorem działań Biblioteka Śląska w Katowicach. Uczestnicy spotykają się raz w miesiącu, by wymienić się spostrzeżeniami i refleksjami o przeczytanej lekturze. Aby zostać członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki, w pełni korzystać z klubowego księgozbioru, brać udział w spotkaniach klubowych i dyskusjach o książkach – należy zgłosić się do opiekuna Klubu, moderującego spotkania. Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne. Zagwarantowana jest miła atmosfera, sympatyczne towarzystwo i rozmowy na kanwie przeczytanych lektur. Spotkania mogą być okazją do spędzania miło i interesująco wolnego czasu, a także poznania nowych, ciekawych autorów i książek. W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki organizowane są spotkania autorskie, na które byli zaproszeni m.in. następujący autorzy: (2011) Piotr Owcarz, (2012) Jacek Fedorowicz, (2013) Barbara Rybałtowska, (2014) Barbara Kosmowska, (2016) Olga Rudnicka, (2017) Agata Kołakowska.

Ciekawy link:
Strona Dyskusyjnych Klubów Książki prowadzona przez Instytut Książki – znajdują się tu podstawowe informacje o projekcie, dane teleadresowe klubów działających w Polsce, aktualności oraz recenzje przeczytanych przez klubowiczów książek.

  Tagi
  Pokaż więcej

  Powiązane artykuły

  Zobacz również

  Close
  Close
  Skip to content