WYSTAWA

Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie zaprasza do oglądania wystawy pt. “Ziemia Święta w obiektywie Stanisława Ligonia”, prezentowanej w holu Miejskiego Ośrodka Kultury na parterze. Wystawa została wypożyczona dzięki uprzejmości Biblioteki Śląskiej, która zrealizowała projekt pn. „Stanisław Ligoń artysta działacz plebiscytowy”, w ramach którego powstała ta fotograficzna prezentacja. Są to zdjęcia, wykonane przez Stanisława Ligonia podczas jego pobytu w Palestynie. Fotografie ukazują miejsca i ludzi: Żydów, Arabów, emigrantów i przebywających tam wówczas polskich żołnierzy. Jest to ciekawy dokument, ukazujący Ziemię Świętą w czasie II Wojny Światowej. Wystawa będzie dostępna do oglądania przez cały lipiec w godzinach otwarcia budynku MOK.