Biblioteka dla trzylatków

Czy na czytanie dziecku może być za wcześnie? Oczywiście, że nie!

Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie zaprasza rodziców trzylatków na pierwszą przygodę z książką. Już od września każde dziecko, które rodzic zapisze do biblioteki otrzyma książeczkę oraz kartę do wklejania naklejek. Za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę z naszej biblioteki otrzyma jedną naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko uroczyście otrzyma dyplom wzorowego czytelnika. To wszystko za sprawą programu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek. Trzylatki”, do którego przystąpiła nasza placówka. Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do czytania dzieciom i rozwijania relacji rodzinnych. Wyprawki dla dzieci będą dostępne od września, ale do biblioteki można zapisać się już dziś! Zapraszamy.