PASOWANIE NA CZYTELNIKA

20 października udało nam się zorganizować coroczne „Pasowanie na Czytelnika” dla klas drugich szkół podstawowych. Nowymi czytelnikami naszej biblioteki zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie. Z zachowaniem rygoru sanitarnego mała grupa uczniów, wyposażona w maseczki, zwiedziła bibliotekę dla dzieci, gdzie zapoznała się z Regulaminem Biblioteki oraz zasadami zapisu i wypożyczania książek w systemie bibliotecznym SOWA SQL. Dzieci zostały symbolicznie pasowane na Czytelników przez dyrektor biblioteki panią Karolinę Ostrowską. Na zakończenie spotkania czytelnicy otrzymali słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić choć kilkoro z nich do korzystania z naszej biblioteki i czytania książek, bo ta impreza ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.