CZYTANIE W PRZEDSZKOLU

W piękny słoneczny październikowy dzień nasza bibliotekarka Lucyna Dziechciarz odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr1 imienia Misia Uszatka w Porębie celem czytania dzieciom bajek. Akcja czytania trwa już od kilku lat i świetnie się sprawdza w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Ponadto biblioteka bierze udział w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym. Pani Lucyna przeczytała wiersze i bajki z najnowszych zbiorów biblioteki dla kilku grup. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. W nagrodę otrzymały zakładki do książek oraz zostały zaproszone do biblioteki. Mamy nadzieję, że część z nich zawita z rodzicami do naszych placówek i zostanie stałymi czytelnikami i przyjaciółmi książek.