NOWOŚCI WYDAWNICZE W BIBLIOTECE

W 2020 roku Miejska Biblioteka w Porębie przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych i otrzymała dotację w wysokości 2 153,00 zł, co stanowi 35% dotacji z BN do 65% wkładu własnego. Środki te zostały podzielone na poszczególne wypożyczalnie i w zależności od potrzeb, zostały zakupione nowości wydawnicze. Wypożyczalnia dla dorosłych wzbogaciła się w przeważającej ilości o literaturę beletrystyczną poczytnych pisarzy polskich i zagranicznych i są to w większości kontynuacje serii wydawniczych o tematyce obyczajowej a także sensacyjnej i kryminalnej. Do wypożyczalni dla dzieci zakupiono bajki dla maluchów i opowiadania dla nieco starszych dzieci. Filia biblioteczna także powiększyła swój księgozbiór o nowości wydawnicze. Po opracowaniu książki będą dostępne dla czytelników. Zachęcamy do przeglądania katalogu on-line, a także do odwiedzania i korzystania ze zbiorów biblioteki.