SPOTKANIE DKK

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem, wznowił działalność Dyskusyjny Klub Książki. Spotkanie DKK odbyło się z zachowanie rygoru sanitarnego, tzn. uczestniczki przed wejściem do biblioteki zdezynfekowały ręce oraz miały założone maseczki. Pomimo tych wszystkich obostrzeń spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, ponieważ brakowało nam tych comiesięcznych spotkań i rozmów o przeczytanych lekturach, które wyzwalają refleksje i często osobiste wspomnienia. Tym razem były omawiane dwie książki: „Amandine” autorstwa Marleny de Blasi oraz „Dom lalek” Edyty Świętek”. „Amandine to ciekawa i wzruszająca powieść, której akcja rozgrywa się w Polsce i we Francji w latach trzydziestych i czterdziestych i opowiada o losach odrzuconej dziewczynki, w tajemnicy umieszczonej w klasztorze, gdyż urodziła się jako nieślubne dziecko w bogatej rodzinie. Natomiast „Dom lalek” Edyty Świętek to powieść z romansem w tle o zaskakującym zakończeniu. Obydwa tytuły są w zasobach naszej biblioteki. Aby poznać losy książkowych bohaterów zapraszamy do Wypożyczalni dla dorosłych.