SILESIA GO! RAJD PO WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach stworzył edukacyjną grę planszową Silesia GO! Rajd po województwie śląskim. Od dzisiaj można ją pobrać ze strony Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Gra została stworzona z myślą o promocji naszego regionu i zachęceniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych do pogłębiania swojej wiedzy z takich dziedzin jak geografia, historia oraz kultura województwa śląskiego. Główną grupą docelową projektu są starsi uczniowie szkoły podstawowej. Pytamy m.in. o: polską Saharę, rybnickie morze, cygański las, śląskiego Kopciuszka, żywieckich Habsburgów, wiślańskiego skoczka czy mysłowickiego wokalistę.Gra składa się z wielokolorowej planszy, blisko 80 kart do gry oraz instrukcji zawierającej zasady rozgrywki. Materiały te, które należy samodzielnie wydrukować,są całkowicie bezpłatne.”Zapinamy pasy i zaczynamy – Silesia GO! Rajd po województwie śląskim.Gra jest całkowicie darmowa. Zapraszamy do zabawy!