MBP dla dorosłych

Wypożyczalnia dla Dorosłych posiada różnorodną literaturę, która jest stale aktualizowana poprzez zakup nowości wydawniczych oraz dary przekazywane przez czytelników. Biblioteka oferuje szeroki wybór rodzai i gatunków literackich. Dostępne są pozycje beletrystyczne o treściach obyczajowych, historycznych, sensacyjnych, podróżniczych, kryminalnych a także thrillery, romanse i fantasy. Czytelnicy znajdą również biografie, pamiętniki, wspomnienia a także książki historyczne, geograficzne, psychologiczne, o zdrowiu i kulinariach oraz z innych dziedzin wiedzy. Można również skorzystać z nowej formy czytania, zamiennika tradycyjnej książki, audiobooków, które są również w zasobach biblioteki. Czytelnicy mają swobodny dostęp do półek, który zapewnia dowolność w wyborze literatury a osoby rozpoczynające przygodę z książką lub niezdecydowane w wyborze lektury mogą liczyć na fachową pomoc. Czytelnik poprzez katalog on-line dostępny na stronie internetowej biblioteki może sprawdzić zasoby biblioteki. Biblioteka propaguje literaturę wśród osób dorosłych poprzez udział w ogólnopolskich przedsięwzięciach promujących czytelnictwo i biblioteki. Na stałe do kalendarza imprez, realizowanych przez bibliotekę weszły: „Narodowe Czytanie”, „Tydzień Bibliotek”, „Noc Bibliotek”. Organizowane są cykliczne spotkania z poezją pod nazwą „Wieczór poetycko-muzyczny”, promujące lokalnych pisarzy i muzyków. Poprzez wieloletni udział w projekcie Dyskusyjny Klub Książki, który organizowany jest przez Instytut Książki i Biblioteki Wojewódzkie, biblioteka skupia pasjonatów literatury i stała się miejscem do dyskusji nad książką. Raz w miesiącu odbywają się spotkania DKK wypełnione rozmowami nad przeczytaną lekturą. Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie to nie tylko miejsce czytania i wypożyczania książek, jest również miejscem spotkań z ludźmi, którzy swoje życie związali z książką. Na przestrzeni ostatnich lat odwiedzili nas: Jacek Fedorowicz, Piotr Owcarz, Jacek Getner, Barbara Kosmowska, prof. Mariusz Misztal, Barbara Rybałtowska, Jolanta Szwalbe, Zbigniew Kołba, prof. Zbigniew Białas, Olga Rudnicka, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agata Kołakowska, Elżbieta Bednarczyk. Wszystkie wiadomości o planowanych i odbytych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej biblioteki a także na portalu społecznościowym Facebook.

mgr Barbara Machura

email: bmachura@mbpporeba.pl