Niecodzienne spotkanie z książką

31 lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie zorganizowała wycieczkę do Ogrodzieńca dla dzieci oraz członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki. Grupa zwiedziła mury zamku w podzamczu wraz z przewodnikiem. Wycieczka miała charakter nie tylko rekreacyjny, ale również integracyjny i edukacyjny. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w naszej bibliotece, przygotowały niecodzienne spotkanie z książką. Pani Janina Gajek przeczytała dzieciom „Bajkę” Henryka Sienkiewicza, a pani Urszula Jerczyńska legendę „Toruńskie pierniki”. Biblioteka zorganizowała również zabawy ruchowe i konkursy z nagrodami. Współorganizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „IKS” w Porębie wraz z jego przewodniczącą Eweliną Janeczek.

Akcja „Lato w mieście – Lato z przygodą” jest finansowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Miejską Bibliotekę Publiczną w Porębie oraz w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2018 roku i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2018 roku.